Binance Balinaları Alıyor: Bu 7 Altcoin Fırsat Alanında!

Dünya bankacılık sektörünün krizde olduğu bir dönemde, Binance balinaları düşen kripto para fiyatlarını değerlendiriyor. Son 24 saat içinde, başta XRP olmak üzere en fazla bu 7 altcoin satın alındı.

XRP, Binance balinaları arasında satın alınan ilk 10 listesinde

WhaleStats (@WhaleStatsBSC), bu sabah Ripple’ın (XRP) son 24 saatte en büyük Binance Smart Chain (BSC) balinaları arasında satın alınan ilk 10 listesine girdiğini tweetledi.

Yazım sırasında, XRP’nin fiyatı son 24 saatte %0,15 artış gösteriyor. Bununla birlikte, haftalık fiyat performansı -%3,5 ile kırmızıda kalıyor.

Tweete göre, Binance balinaları arasında satın alınan diğer kripto paralar:

  1. Cardano (ADA)
  2. Floki Inu (FLOKI)
  3. Dogecoin (DOGE)
  4. Chainlink (LINK)
  5. Terra (LUNA)

Balinalar fiyat düşüşünü değerlendiriyor

USD Coin (USDC), piyasa değerine göre ikinci en büyük stablecoini destekleyen rezervlerin iflas eden Silikon Vadisi Bankasında (SVB) takılıp kaldığına dair endişeler nedeniyle bazı borsalarda dolar sabitliğini kaybetti. Bitcoin, ikinci en büyük stablecoin dalgalanırken 20,000 doların üzerinde kadar toparlandı. Kripto para piyasası, SVB öncesinde iflasını duyuran Silvergate ile kritik destek seviyelerini kaybetmişti.

Popüler Stablecoin’i yöneten şirket Circle, 40 milyar dolarlık USDC rezervinin 3,3 milyar dolarının SVB’de kilitli kaldığını açıkladı. Böylece, rezervlerinin durumu hakkında önemli yatırımcılar arasında büyük bir FUD tetiklendi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere bazı balinalar, USDC’nin düşüşün fırsat olduğunu düşünüyor.

Bu ortamda, on-chain analiz platformu Lookonchain, kripto piyasası dalışa geçmeden önce bir balina Lido DAO’sunun (LDO) bir kısmını Frax Share (FXS) ile değiştirdiğini tespit etti.

Balina düşüş öncesinde yükü miktarda LDO sattı

Balina ilk olarak Markch5’te 3,93 milyon USDT ile 2,66 dolar fiyatla 1,48 milyon LDO satın aldı. Bundan sonra, LDO’nun fiyatı düşmeden önce yaklaşık 431.824 LDO’yu 119.931 FXS ile yaklaşık 1 milyon dolar ile takas etmeye karar verdi.

CoinMarketCap verilerine göre, FXS fiyatı gün içinde %20,85’lik bir fiyat düşüşünden sonra şu anda 7,13 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. Balina, fiyattaki bu düşüşü kasasını daha fazla FXS ile doldurmak için mükemmel bir satın alma fırsatı olarak görmüş olabilir. Buna ek olarak, FXS hala geçen haftaya göre %33’ün üzerinde düşüşte.

Lido (LDO) erimeye devam ediyor

En büyük 10 kriptonun yaşadığı rahatlamaya rağmen LDO da kırmızıda. LDO, son güne göre %3,5’lik fiyat düşüşünden sonra yaklaşık 2.12 dolardan işlemde. Altcoin ayrıca aynı zaman diliminde 2,38 ve 2,09 dolara kadar düşebildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir