Büyükekşi noktayı koydu! “1959 yılı öncesi şampiyonluklar…”

Türkiye Futbol Federasyonu Mehmet Büyükekşi, ortaya atıldığı günden bu yana spor kamuoyunda büyük tartışma konusu alan 1959 yılı öncesi şampiyonlukları hakkında konuştu.

BEIN SPORTS’un özel yayınında önemli açıklamalar yapan Mehmet Büyükekşi, “Fenerbahçe’nin 1959 yılından önceki şampiyonluklar hakkındaki talebi bizim yönetime gelmemizin öncesinde zaten gerçekleşmişti. Biz konuya ‘evet’ desek başka bir problem var. ‘Hayır’ desek onu da tam bilmiyoruz. Bu sebeple bu konuda bir komisyon kurma kararımız var. Bu konuda kamuoyunda herhangi bir yanlış anlaşılma oluşmasını istemiyoruz. Komisyon kurulduktan sonra bize gerekli bilgileri verecek ve kararımızı vereceğiz.” şeklinde konuştu.

“EURO 2032’yi alabilirsek 2028 adaylığından vazgeçeceğiz”

Türkiye’nin EURO 2032 adaylı hakkında da son durumu sözlerine ekleyen Büyükekşi, bir yıldır bu başvuru için çalıştıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“EURO 2032’yi ortak düzenlemek için İtalya’dan bize teklif geldi. İki Akdeniz ülkesi olarak aday olduk. Turnuva için 5 şehir İtalya, 5 şehir de Türkiye’den seçilecek. EURO 2028 adaylığımız da devam ediyor. Eğer 2032’yi alabilirsek 2028 adaylığından vazgeçeceğiz” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x