Fenerbahçe Gönüllüleri 8 Mart’ı kutladı

Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın üyeleriyle bir etkinlik düzelendi.

Katılımcılar arasında Fenerbahçe Gönüllüleri Başkanı Emrah Tünay, Yüksek Divan Kurulu (YDK) eski sporcu Didem Üretmen, YDK Üyesi eski Milli Voleybolcu Tomris Özpars, YDK Üyesi eski Milli Voleybolcu Ayşe Bilge Çağlarcan ve Fenerbahçe Kadın Basketbol eski kaptanı Birsel Vardarlı da yer aldı.

Açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Emrah Tünay, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 il için dayanışmalarını sürdüreceklerini belirtti. Tünay, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Kadınlarımızın Cumhuriyetimizin mihenk taşı olan Kurtuluş Savaşı’ndan itibaren Cumhuriyetimizin kurulmasından sonra eğitim, sağlık, ekonomi, sanat aklınıza gelebilecek her türlü sektörde ülkemizin kalkınmasına ve çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmasında verdikleri katkı unutulmaz.”

Kadına karşı şiddete de değinen Tünay, “Kadına şiddeti maalesef devlet olarak da halk olarak da engelleyemiyoruz. Gün geçmiyor ki kadın cinayetleri, kadına şiddet ve taciz, haber olarak karşımıza çıkıyor. Bunun en önemli sebebi cehalet ve üzerimizden atamadığımız feodal şark zihniyeti. Bu şiddeti şiddetle kınıyor ve Cumhuriyetimizin 100. yılına geldiğimiz bu günlerde kadına şiddete kalıcı bir çözüm bulunmasını yürekten temenni ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir