Gazze için 1 milyon Fetih suresi okutulacak!

  • Haber7

İsrail’in Gazze’de başlatmış olduğu soykırımda, 7 Ekimden bu yana 25 binden fazla masum hayatını kaybederken 60 binden fazla kişi de yaralandı. Türkiye, Filistin Devleti’nin özgür olması için mücadelesini sürdürürken, Evrensel Hafızlar Derneğinden de 1 Milyon Fetih suresi projesi de başlatıldı. Evrensel Hafızlar Derneğinden yapılan açıklamada; “Anadolu coğrafyasından “Fetih” şuuru ile önce nefsimizin ıslahı, sonra ümmet bilinci ve dirlik şuuru içinde bütünlük eşliğinde bir araya gelerek “Hâfız” gençlerimizin ve iman şuuru ile yol alan Müslüman kardeşlerimizin Fetih Suresi ile yürütecekleri kampanyayla evrensel ölçüde örnek bir adım olacaktır.” Denildi.

HERKES SEFERBER OLMALIDIR

Filistin’de İsrail’in yapmış olduğu katliamlar ve son zamanlarda Ülkemizin terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar sırasında şehit düşen askerlerimiz için başlatılan dua kampanyasında bir milyon Fetih suresi okunacak.  

“Son aylarda Filistinli kardeşlerimiz büyük bir zulüm ve tarihte görülmemiş barbarlıkla karşı karşıya kalırken ülkemizde de Türkiye’nin varlığı ve birliği için mücadele eden güvenlik güçlerimiz terörün alçak saldırılarına maruz kalmaktadır. İnancımızın ve tarihimizin bize yüklediği sorumluluk gereği, gerek Filistinli mücahit kardeşlerimizin maruz kaldığı katliamlar, gerekse güvenlik güçlerimize yapılan saldırılar bizim en önemli gündemimiz olmalı, bu değerler için kenetlenmeliyiz. Bu hususta herkes kendi zaviyesinden seferber olmalıdır.Evrensel Hafızlar Derneği olarak bizler de sorumluluğumuz gereği Ümmet-i Muhammed’in birliği, Kudüs’ün fethi ve terörün son bulması için için 1.000.000 Fetih Suresi okuma kampanyası başlatmış bulunuyoruz.

Unutmayalım ki;

Dua, kanayan yaraya en güzel merhem ve ümmet şuuru ekseninde bütünlüğü sağlayan en güzide dirhemdir. Bizler hep birlikte Fetih Suresi’ne mazhar olmak için bir araya gelecek ve manevi bir kuvvet unsuruyla yol alarak ilerleyeceğiz. Vatandaşlarımız ayrıntılı bilgiyi fetihokuyoruz.ehad.org.tr adresinden ulaşabilirler.

Bu vesileyle Filistinli şehit kardeşlerimize ve aziz vatan için canlarını feda eden ve sınırlarımızı koruyan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyor, bu zulmün bir an önce son bulması, terör belasının bitmesi ve İslam ordularının muzaffer olması için Rabbimize dua ediyoruz.”

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*