Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Beklenen Rakamlar!

Bitcoin (BTC) fiyatı, kısa vadede yönsel bir önyargı belirtisi olmadan yatay hareketlerini sürdürüyor. Haftalık Bitcoin tahmini ve analizler, iki uç noktada olan 25 ve 40 bin doların önceliğini sorguluyor.

Haftalık Bitcoin tahmini, potansiyel bir oyun değişikliğine işaret ediyor

2023 rallisi, BTC fiyatı 29.246’den 41.273 dolara uzanan bir direnç bölgesine yaklaşınca duraksadı. Bu ret, BTC’yi şu anda 27.947 dolardaki destek bölgesine zorluyor. Satın alma baskısındaki müteakip artış ise fiyatı yerel zirveler 34.277 ile 37.406 dolar değişen bölgeye yönlendiriyor. Bu alan, short yatırımcılar pozisyon alırken alıcıların kâr ayırmaya başlayabilecekleri fiyat aralığıdır.

Burada iki farklı senaryo ortaya çıkıyor. İlki, BTC fiyatını 40.000 dolar psikolojik seviyesine çıkaran ani bir artış. Long pozisyon ağırlıklı bu katalizörün etkisi ortadan kalktıkça BTC çökmeye başlayabilir. İkinci görünüm, katalizör olmaması ve Bitcoin fiyatının düşmeye devam etmesi. Her iki durumda, dördüncü çeyrekte Bitcoin fiyatı için 29.246’den 41.273 dolara kadar bir fiyat aralığı belirliyor.

Tüm bunlarla birlikte, teknik analist Akash Girimath, üç aylık ve aylık getirileri hakkında şunları söylüyor:

Bitcoin fiyatı, 24.300 dolar desteğinin altında haftalık bir mum çubuğu üretirse, daha düşük bir dip (LL) yapar ve 2023 boğa rallisini geçersiz kılar. Böyle bir gelişme, yatırımcıları paniğe kaptırarak satışı tetikleyebilir ve potansiyel olarak 21.311 dolarlık destek tabanına %11’lik bir düşüşü tetikleyebilir. Korkunç bir senaryoda, BTC 17.311 dolar seviyesine kadar düşebilir.

Bitcoin, BOJ kararının ardından büyük hareketler görmedi

BTC fiyatı, Japonya Merkez Bankası’nın (BOJ) düşük faiz oranlarını korumasının ardından 29.000 doların üzerinde tutunuyor. Bu esnada, Japonya ve ABD devlet tahvili getirileri yükseldi.

Merkez bankası kısa vadeli faiz oranı hedefini %0,1’de ve YCC’nin 10 yıllık devlet tahvili getiri hedefini %0 civarında tuttu. Ayrıca, Aralık 2022’de 10 yıllık tahvil getirisinin %0 hedefi civarında %0,5 yukarı ve aşağı hareket etmesine izin verme kararını da sürdürdü. Bitcoin tarafında fiyat, BOJ kararının ardından büyük hareketler görmedi. Büyük ölçüde 29.250 dolar civarında yatay işlem görmeye devam etti.

Bununla birlikte, tahvil getirileri yükseldi. Bu da Bitcoin de dahil olmak üzere riskli piyasalar için olumsuz ipuçları verdi. 10 yıllık Japon devlet tahvili getirisi altı baz puan artarak %0,56’ya çıktı. Böylece, Ocak ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. ABD’li muadili üç baz puan artarak %4.03’e yükseldi. Gecelik 13 baz puanlık kazancını genişletti. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, BTC fiyatı 24 Temmuz’un Fed kararını ardından bu yana düşüş gösteriyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x