Kılıçdaroğlu bakanla konuşmasını anlattı: “Teşekkür ettim”

16 Temmuz’da tatile giren TBMM, önceki gün açıldı. Siyasi partilerin Meclis mesaisi başladı, MHP ve YSP’nin ardından CHP’nin grup toplantısı gerçekleşti.

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki saldırı girişimiyle ilgili olarak “Teröre karşı olmak hepimizin ortak görevidir. O nedenle ortak tepki vermek hepimizin temel görevlerinden birisidir” dedi. Açıklamasının devamında Kılıçdaroğlu, “Pazar sabahı İçişleri Bakanımızı aradım, olay hakkında bilgi aldım. Uyuşturucu baronlarına yönelik operasyonlar nedeniyle altını çizmek istiyorum teşekkür ettim” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

Bu yasama dönemimin ülkemiz için, insanlarımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Şundan herkesin emin olmasını diliyorum. Biz CHP olarak görüşü kimliği ne olursa olsun, adalet isteyen huzur isteyen herkesin yanında olacağız. Bizde ayrılık gayrılık yoktur.

“TERÖRE KARŞI OLMAK HEPİMİZİN ORTAK GÖREVİDİR”

Geçtiğimiz Pazar günü, Ankara’da bir terör saldırısı oldu. İki polis kardeşimiz yaralandı. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Kayseri’de şehit edilen veteriner kardeşimize de Allah’tan rahmet diliyoruz. Teröre karşı olmak hepimizin ortak görevidir. O nedenle ortak tepki vermek hepimizin temel görevlerinden birisidir.

“ALTINI ÇİZMEK İSTİYORUM, ALİ YERLİKAYA’YA TEŞEKKÜR ETTİM”

Pazar sabahı İçişleri Bakanımızı aradım, olay hakkında bilgi aldım. Uyuşturucu baronlarına yönelik operasyonlar nedeniyle altını çizmek istiyorum teşekkür ettim.

“CHP OLARAK BİR DEVRİM YAPACAĞIZ”

Türkiye’nin bir sorunlar yumağı ile karşı karşıya olduğunu hepimizin bilmesi gerekir. Kime sorarsanız mutlaka bir derdi var. Saray çevresinin bir eli yağda bir eli balda. Kadın erkek eşitliği için bunun mücadelesini vermek zorundayız. CHP olarak bir üzerimize ne düşüyorsa hepsini yapacağız. CHP olarak bir devrim yapacağız. Fermuar sistemi gelecek. Bir kadın bir erkek bir kadın bir erkek. Hiç endişe etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x