Kripto Hizmeti Sunan Bankalara Darbe Devam Ediyor!

Kripo hizmetleri sunan bankalardan olumsuz haberler gelmeye devam ediyor, kripto bankası Anchorage Digital, personel çıkarma kararı aldı.

Yakın süreçte “kripto hizmetleri sunan bankaların” iflas haberini duyurmasıyla birlikte, bankacılık sektörü kan kaybetmeye başladı. Dünyanın önde gelen bankalarından Silicon Valley Bank‘in çöküşü, olay örgüsünü ciddi boyuta taşımıştı. Kripto hizmeti sunan bankalara olan ilginin ve güvenin azalması, şirketlerin “personel çıkarımına” yol açmış gözüküyor. Anchorage Digital, yayınlamış olduğu yazıyla birlikte, işgücünün yüzde 20sini işten çıkaracağını belirtti.

Anchorage Digital, İşçi Kadrosunu Azaltıyor

Anchorage, 14 Mart tarihinde yaptığı açıklamada, “işçi çıkarma faaliyetinin kaynaklarımıza daha çok odaklanmak hedefiyle” olduğunu vurguladı. Yeni bir düzene adım atacığını bildiren bankacılık şirketi, düzenleyicilerin belirsizliğini gerekçe göstererek, yüzde 20 oranında personelini işten çıkardı.

Yaklaşık olarak 75 çalışanını işten çıkartan Anchorage, şirketin istikrarlı ve güvenli adımlar ile ilerleyeceğini ifadelerine ekledi. Bankacılık sektörüne bakıldığında ise, olumsuz haberler henüz son bulmuş değil. Ayrıca birçok bankanın kendi verilerinden yola çıkarak “iflas riski” taşıdığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir