Suudi Arabistan’ın Teknik Direktörü Renard, Kadınlar Dünya Kupası’nda Fransa’yı çalıştırmak için görevi bıraktı

T24 Dış Haberler

2022 Katar Dünya Kupası’nda Arjantin’e karşı aldıkları galibiyetin ardından futbol dünyasının en çok konuşulan isimlerinden olan Suudi Arabistan Milli Takımı Teknik Direktörü Herve Renard, Kadınlar Dünya Kupası’nda Fransa’ya liderlik etmek için görevi bıraktı.

Suudi Arabistan Futbol Federasyonu, Renard’ın sözleşmesinin kendi isteğiyle feshedildiğini söyledi ve teknik adama kariyerinin devam için başarılar diledi.

Suudi Arabistan Futbol Federasyonu Başkanı Yasser al-Misehal da Suudi Spor Kanalı’na yaptığı açıklamada, “Renard, Fransız federasyonundan bir teklif aldığını ve fırsatı değerlendirmek istediğini söyledi. Şimdiki milli takım penceresinden 4 gün önce bilgilendirildik ve daha sonra bana Fransız federasyonundan bir mektup geldi. Yönetim kurulu üyelerimizle konuştuktan sonra bu teklifi kabul etmeye karar verdik” dedi. 

Fransa Futbol Federasyonu, kaptan Wendie Renard, Kadidiatou Diani ve Marie-Antoinette Katoto, mevcut sistemde oynamayacaklarını açıkladıktan sonra kadın milli takımı teknik direktörü Corinne Diacre’yi kovmuştu. 

Renard, Bolviya’ya karşı yenildikleri son maçından sonra Suudi Milli takımı için elinden geleni yaptığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir