Tom Emmer Düzenleyici Yasa Tasarısı Sundu

ABD Meclis temsilcisi ve Cumhuriyetçi parti başkanı Tom Emmer, blockchain ve kripto paraları düzenlemek için yasa tasarısı sundu.

Blockchain Regulatory Act (BCRA) olarak adlandırılan yasa tasarısı, paydaşlar arasındaki kafa karışıklığını azaltmayı ve blockchain yönetimi konusunda daha fazla netlik sağlamayı amaçlıyor. Emmer’a göre mevcut tanımlar çok belirsiz ve blockchain teknolojisi konusunda net bir yön sağlamıyor.

Yasa Tasarısı ile Karışıklığın Sonlanması Planlanıyor

BCRA, fonların gözetimine sahip olmayan hizmet sağlayıcıların para aktarıcı olarak kabul edilemeyeceğini açıklığa kavuşturuyor.

Tasarı her iki tarafça da destekleniyor ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dijital varlık yönetimi çerçevelerini güçlendirmeyi amaçlıyor. Demokrat parti üyesi Darren Soto da tasarıyı desteklediğini ifade ederek, bunun politika açısından doğru yönde atılmış bir adım olduğunu belirtti.

Sunulan yasa tasarısının madenciler, cüzdan sağlayıcılar ve diğer ilgili paydaşlar arasında mevcut farklı yasaların yarattığı kafa karışıklığının azaltılmasına yardımcı olacağı düşünülüyor.

Emmer, uzun süredir daha iyi dijital varlık yönetimi düzenlemesi için savunuculuk yapıyor. Emmer geçtiğimiz günlerde CBDC’ler ile ilgili de endişelerini dile getirmişti. CBDC’ler hakkında yorum yapan Emmer, onları hükümet ve vatandaşları arasında bir güç mücadelesi olarak nitelendirdi.

Birçok kesim CBDC’lerin finansal katılımı artırabileceğini ve tüketiciler için maliyetleri düşürebileceğine inanırken, Emmer ABD’nin kendi CBDC’lerini oluşturan diğer ülkelerin gerisinde kalacağı fikrine karşı uyarıda bulundu.

BCRA, iki partili bir yasa tasarısı olduğu için mecliste yüksek bir onay şansına sahip ve her iki tarafın temsilcileri de yasayı geçirmeye istekli olduklarını ifade ediyor. Eğer yasa tasarısı onaylanırsa, BCRA Amerika Birleşik Devleti’nde blockchain yönetimi alanında ileriye doğru büyük bir adım olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir