Beşiktaş’tan flaş Fatih Altaylı kararı!

Süper Lig takımlarından Beşiktaş, gazeteci Fatih Altaylı’nın Şenol Güneş ile ilgili sarf ettiği sözler üzerine hukuki işlem başlatılacağını açıkladı.

Beşiktaş’ın açıklaması şu şekilde:

“Kulübümüzden Açıklama YouTube kanalındaki bir yayınında Teknik Direktörümüz Şenol Güneş hakkında eleştiri sınırlarını aşan ifadeler kullanan Fatih Altaylı’yı şiddetle kınıyoruz.

Eleştiri her medya mensubunun en doğal hakkıdır ancak Fatih Altaylı düşüncelerini açıklarken; basın mensubuna yakışmayan ve terbiye sınırlarını aşan çirkin ifadeler kullanmıştır.

Başta adı her daim başarılar ve şampiyonluklarla anılan Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ile ilgili hakarete varan ifadeleri için Fatih Altaylı hakkında olmak üzere bundan sonra da haddini aşan kişilerle ilgili ivedilikle hukuki işlemlere başlayacağımızı kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.”


ALTAYLI NE DEMİŞTİ?

Adana Demirspor maçının sonunda Şenol Güneş’in Salih Uçan’ı itmesi üzerine YouTube kanalında konuşan Altaylı, deneyimli teknik adam için şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bu, Şenol Güneş’in ilk vukuatı değil. Kasaba felsefecisi edasıyla acayip acayip laflar ediyor. Kimse ne olduğunu anlamıyor. Çok babacanmış pozlarına giriyor. Hödükçe davranışlarını sürdürüyor. Bir futbolcu, galiba altyapısında oynadığı dönemden kalan bir dostluğuna selam vermek istiyor. O sırada da Beşiktaş’ı yenmiş rakip takımda bu kişi. Şenol Güneş, Salih Uçan’ı iterek yolluyor. Sana ne oluyor kardeşim?

Şenol Güneş sürekli böyle acayip hareketlerle gündeme geliyor. 4-2 yenilmişsin zaten. Salih Uçan’ın suçu değil, takımın ortak suçu. Ne oluyor abi? Yenildin diye rakibinle konuşmayacak mısın? Aboubakar konuşurken bir şey demiyor, Salih Uçan’ı ise iterek yolluyor. Şenol Güneş; nadan, nobran garip hareketleri olan, garip birisi. Ben spor yorumlamıyorum, adamlık yorumluyorum. Neden itiyorsun çocuğu?”

Bu açıklamaların ardından Beşiktaşlı birçok taraftar Fatih Altaylı’ya tepki dolu yorumlarda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x