Son dakika | Kaya Sabancı ve Vedat Aşçı neden kavga etti | İfadeler ortaya çıktı

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gölköy’de bulunan Mandarin Otel ve tatil sitesinin içinde evi bulunan 72 yaşındaki Kaya Sabancı ile Mandarin Otel’in sahibi Vedat Aşçı arasında yaşanan olayın yankıları sürüyor. Yaşanan olayın ardından Kaya Sabancı’nın Vedat Aşçı ve korumaları tarafından otelin içerisindeki restoranda darp edildiği algısı oluşturuldu. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında olayla ilgili bütün ilgililerin ifadelerine başvuruldu. Kaya Sabancı’nın tedavi gördüğü hastanede Jandarma ekipleri tarafından alınan ifadesi ortaya çıktı. Sabah gazetesinden Halil Turan haberine göre, Sabancı medyada yaptığı açıklamalarda Aşçı ve korumaları tarafından darp edildiğini öne sürse de gerçekleri ifadesinde anlattı. Sabancı ifadesinde ” Vedat Aşçı’nın yanında iki koruması vardı. Ancak korumalar bana vurmadı” dedi. Olayın tanığı M.S. de ifadesinde Sabancı’nın Aşçı’ya “Sen beni davet etmedin ama ben inadına geldim” dediğini, yan tarafa döndüğünde itişme yaşandığını gördüğünü, Sabancı’nın yere düştüğünü gördüğünü söyledi.

PARAMEDİK İFADESİNE RAĞMEN “AMBULANS GECİKTİRİLDİ” DEDİ

Kaya Sabancı ifadesinde ilk ambulansın olay yerine geldiğinde arızalandığını ikinci ambulansın da hastaneden geldiği için sitenin girişin de bekletildiğini öne sürdü. Ancak Kaya Sabancı’yı hastaneye götüren paramedik G.Ç. ifadesinde ihbarı almaları üzerine olay yerine ulaşmalarının yaklaşık 20 dakika sürdüğünü, bina girişinde hiçbir personelin kendilerini bekletmediğini söyledi. G.Ç., “Otel ana girişinde beklemeden direkt olarak olay mahalline indik. Hiç kimse olay yerine gidişimizi ve hastaya müdahalemizde görevimizi etkileyecek olumsuz bir davranışta bulunmadı” dedi.

“KÜFÜR EDEREK BENİ TARTAKLADI’

Vedat Aşçı ise ifadesinde yıllar önce Kaya Sabancı’nın siteden bir ev satın aldığını, psikolojisinin bozuk olduğunu, aşırı alkol kullandığından dolayı çok dengesiz hareketlerinin artarak devam ettiğini söyledi. Aşçı, tüm çalışanların Sabancı’nın psikolojik durumunu bildiği için kendisini alttan alarak yardımcı olmaya çalıştığını ifade etti.

Aşçı ifadesinde şunlara yer verdi:

“Davet alanına tek başıma gittim. Tanıdık misafirlerle selamlaştım. Site sakinlerinden M. S. ile karşılaştım ve ayaküstü sohbet etmeye başladık. Biz sohbet ederken Kaya Sabancı bir hışımla yanıma gelerek aslıda davetli olmasına rağmen bana ‘sen beni davet etmedin ama ben inadına geldim’ diyerek ana avrat ağır sinkaflı küfürlerle beni tişörtümden tutarak, omzumdan ve kolumdan çekiştirerek tartaklamaya başladı. Kendisine benden uzaklaşmasını, bana geçmişte de sürekli küfürler etmişsin buna son ver dedim. Bunun üzerine Kaya Sabancı insan içinde bağırarak geçmişte küfür ettim, şimdi de ediyorum, etmeye de devam edeceğim diyerek küfürlerle beni tartaklamaya devam etti ve daha çok hiddetlenmeye başladı ve bana vurmaya başladı. Anlımda yumruk izi, ezik oluştu, kollarımda ve sırtımda yaralar oluştu. Ben de kendimi korumak için Kaya Sabancı’yı ittim. Kendisi de kuvvetle muhtemel alkollüydü ve yüz üstü yere düştü. Ben de daha fazla olayların büyümemesi davet alanından ayrıldım. Kendisinden şikayetçiyim”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x