Tesla Otomobil Sektöründe Devrim Yapmaya Hazırlanıyor: Yeni Üretim Teknolojisi Araç Fiyatlarını Düşürecek!

Yeni nesil elektrikli araçları ile tüm otomotiv sektörünü baştan aşağı değiştiren Tesla, yeni bir devrime daha imza atmak üzere. Elon Musk yönetimindeki firma, geçiş yapmayı planladığı yeni bir üretim teknolojisi ile otomobillerin maliyetlerini ve yapım süresini azaltmayı hedefliyor. İşte detaylar…

Kaynak: https://www.reuters.com/technology/gi…

Otomobil endüstrisinde yenilikçi fikirleriyle devrim yaratan Tesla, yeni projesi ile sektörü tekrardan sallamaya hazırlanıyor.

Elon Musk yönetimindeki ünlü marka, geçtiğimiz senelerde dev pres makineleri ve akıllı robotlar ile yenilediği üretim fabrikalarını tekrardan değiştirmeyi hedefliyor.

İddialara göre, dev şirket yeni teknolojileriyle donatılan fabrikalarında otomobillerin üretim mimarisini parça parça ayırmak yerine gövdelere bölecek.

Bu sayede yeni Tesla otomobilleri, eskiye oranla çok daha az sayıda parça ile bir araya getirilecek ve üretim süreci oldukça kolaylaşacak.

Dev şirket, yeni üretim tekniği sayesinde normal süre ve maliyetlerde daha fazla araç üretebilecek. Uzmanlara göre, Tesla marka otomobil sayısındaki artış, piyasadaki fiyatların da düşmesine sebep olacak.

ABD’li marka üstelik, yeni üretim teknolojisini ilk olarak uzun bir süredir konuşulan uygun fiyatlı Tesla Model 2 araçlarında uygulayacak.

Birçok kişi, yeni üretim süreci sonrasında piyasaya sürülecek Model 2’lerin tahmin edilen 25 bin dolarlık fiyatından daha düşük bir etiket değeri ile satışa sunulmasını bekliyor.

Peki sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x