TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Yeni Hedefi Açıkladı

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu son maçında A Milli Futbol Takımı, deplasmanda karşılaştığı Galler ile 1-1 berabere kaldı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, yurda dönüş sonrası açıklamalarda bulundu.

Grubu lider bitirdikleri için mutlu olduklarını ifade eden Mehmet Büyükekşi, “Almanya’da başarılı olmak isityoruz. Herkese ilgisi için teşekkür ederim. Basın olarak bizlere büyük destek verdiniz. Takım olmak derken sizlerde içinde varsınız. Bir takım olduk. Hepinize teşekkür ediyorum. Milli takım bizim takımımız. Biz başarılı olunca herkes seviniyor ve gündem değişiyor. ” dedi.

“BU GÜÇ VE İRADE BİZDE VAR”

Avrupa Şampiyonasında büyük hedeflerinin olduklarını ifade eden Büyükekşi, “Sizlerin desteği bizim için çok önemli. Desteğinizi bekliyoruz. Bütün milletimizde mutluluğu görüyoruz. Yurtdışına gittiğimizde vatandaşlarımız hemen yolumu çevirip destek veriyor. Milli takıma gelirken farklı takım forması ile değil milli forma ile gelin. 50 bin forma siparişi verdik. Orada sadece grupları çıkmak değil daha iyilerini istiyoruz. Bu güç ve irade bizde var. Hayal ettik. Avrupa Şampiyonasına katılma hayalimiz bitti. Şimdi ise gruplardan çıkmak ve daha ileriye gitmek.” dedi.

“KAPTANIMIZI TEBRİK EDİYORUM”

Milli oyuncumuz Hakan Çalhanoğlu’nun dünyaya gelen çoçuğu için tebrik eden Büyükekşi, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Genç bir ekibimiz var. Bütün futbolcularımız genç. Her dönemde yeni yıldızlar yetiştiriyoruz. Hocamız son olarak Kenan Yıldız’ı takıma davet etti. 7 oyuncumuz eksik. Hakan Çalhanoğlu kaptanımızı tebrik ediyorum. Bir erkek çocuğu dünyaya geldi. Herkesi tek tek kutluyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız bizi her maçtan sonra bizi aradı tebrik etti. Futbola yakın olması bizi mutlu ediyor. İnşallah bu başarı devam edecek.”

BÜYÜKEKŞİ’DEN MONTELLA’NIN ABİSİ AÇIKLAMASI

A Milli Futbol Takımı’nı taşıyan uçağın, teknik direktör Vincenzo Montella’nın abisinin rahatsızlığı nedeniyle Almanya’nın Münih kentine inmesine de değinen Büyükekşi, şu ifadeleri kullandı:

“Uçakta aniden Emanuel Montella’nın tansiyonu düştü. Hemen doktorlarımız müdahale etti. Biraz beklediler ama durumunda yeteri kadar iyileşme görmedikleri için acil iniş yaptık Münih’e. Daha sonra hastaneye götürdüler. Ama Hamit Altıntop ve federasyonlarımızın görev verdiği doktor birlikte indi. Orada bütün tahlilleri yapıldı. Çok şükür her şey yolunda. Hocamız ve ağabeyi hastaneden çıktılar. Biraz dinlendikten sonra Roma’ya geçecekler. Hamit Altıntop da bir sonraki uçakla Türkiye’ye gelecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x