Cemal Enginyurt’tan Vahdettin Köşkü selamlamasına tepki

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından videolu bir açıklama yaptı.

Sen Vahdettin köşkünden selamlamaya devam et; biz ne Mustafa Kemal Atatürk’ü unutacağız Ne Cumhuriyeti unutacağız. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk. Ne mutlu Türküm diyene” vurgusu yapan Enginyurt, şunları söyledi:

“SENİ HEP VAHDETTİN’LE BİR ANACAĞIZ”

*Türk milleti olarak, bize bıraktığı Cumhuriyet’i ilelebet yaşatacağız. 21 yıllık AKP iktidarı Cumhuriyet’i görmezden gelse de, Mustafa Kemal Atatürk’ü unutmak istese de yüce Türk milleti Mustafa Kemal Atatürk’ü unutmayacak, unutturmayacak.

*Hayırdır Sayın Erdoğan, kime ne mesaj veriyorsun? İngiliz gemileri ile İstanbul’u terk eden Vahdettin’in köşkünden neyi selamlayacaksın ve vermek istediğin mesaj nedir? Yine işin gücün belli.

*Mustafa Kemal Atatürk’ü sevmiyorsun,  Mustafa Kemal Atatürk’ten korkuyorsun, Mustafa Kemal Atatürk’ü kıskanıyorsun ve onu unutturmaya çalışıyor, Vahdettin üzerinden yandaşlarına ve sokaktakilere mesaj veriyorsun.

*Şunu unutma, Mustafa Kemal Atatürk, İstanbul’u İngiliz işgalinden kurtarırken aynı zamanda Anadolu’yu kurtardı. Senin Vahdettin ve ailesi de İngiliz gemileriyle kaçtı.

*Sen Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak istemesen de, unutturmak istesen de bu millet unutmayacak. Yaptığını tarih unutmayacak. Seni hep Vahdettin’le bir anacağız. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gideceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x